Regeneracja włosów po lecie

Regeneracja włosów po lecie

Lato, słońce, kąpiele w morzu, sielanka – dla nas owszem, ale dla naszych włosów z pewnością nie! Niszczące promienie UV, przesuszone włosy potraktowane solą morską, przetłuszczające się u nasady po częstym noszeniu kapelusza – jednym słowem lato to dla włosów istna katorga, dlatego gdy już skończymy urlop i plażowanie warto zadbać o regeneracje włosów.

Na samym początku trzeba dogłębnie oczyścić włosy z minerałów i resztek morskiej soli, najlepiej zrobić to oczywiście przy pomocy dobrego szamponu oczyszczająco – chelatującego. Dobrze jest nawet kilkakrotnie porządnie umyć włosy takim szamponem.

Następnie nakładamy maseczkę na włosy, która je zregeneruje i przywróci poprzedni blask. Nie przez przypadek nie proponuję Wam odżywki, ale właśnie maseczkę, w moich doświadczeń wynika, że są one dużo skuteczniejsze.

Przez kilka tygodni dobrze też płukać włosy w ziołowych kąpielach. Ja zalewam gorącą wodą skrzyp polny, czekam aż przestygnie i płuczę w nim włosy. Moja mama, która jest blondynką, przygotowuje dla siebie takie same płukanki, ale z rumianku – czynią cuda.